הדשא הסינטטי שמחליף היום את מרבדי הדשא הטבעיים לא ממש חדש בנוף ולכן לא מעט אנשים מחפשים דשא סינטטי בזול לגינה שלהם. 

אמנם ארך זמן רב עד שהשתכנענו שהוא ירוק יותר מהדבר האמתי, נוח יותר לשימוש ולרוב נראה הרבה יותר טוב מהדשא הטבעי, אך מבחינת הפיתוח של הדבר והמציאות שלו בעולם, הרי שכבר משנות השישים הוא כבר היה ושימש בעיקר באזורים אורבניים ועירוניים, שם תמיד הייתה וישנה כמיהה לקצת ירוק מול העיניים.

אז בתחילה פגשנו במרבדים ירוקים שדמו יותר לשטיחים והותקנו בגנים עירוניים, במגרשי ספורט וכדומה.

עם הזמן טכנולוגיות הייצור רק הלכו והשתפרו עד שהיום אנחנו אכן פוגשים בדשא הסינטטי שמכסה שטחים נרחבים ומעניקים לנו את המענה הירוק והכמעט טבעי ממש בכל מקום.

דשא סינטטי בזול – יש דבר כזה?

ממש כמו בכל דבר, גם בדשא הסינטטי יש לנו טווח רחב של מחירים. חשוב להבין כי דווקא כאן יש למחיר משמעות רבה לגבי האיכות של הדשא שתקבלו.

ככל שמדובר בדשא שהוא איכותי יותר ברור שמחירו יעלה בהתאם. השאלה היא האם אתם אכן זקוקים לדשא איכותי ויקר או שמא תוכלו להסתפק בפחות מזה.

אז ראשית נגדיר מה זה בעצם דשא איכותי. 

הפרמטרים המרכיבים את סוג הדשא ואת העלויות שלו:

  • הצפיפות של הדשא – האיכות של הדשא נמדדת בעיקר על פי צפיפות הסיבים. כלומר כמות הסיבים שיש בכל מ"ר של דשא. ככל שהדשא יהיה צפוף יותר כך הוא יהיה עמיד יותר בפני שחיקה ודריכות. המראה הטבעי שלו יישאר ויישמר לאורך זמן גם בעקבות שימוש מאסיבי.
  • המשקל של הדשא – האיכות באה לידי ביטוי גם במשקל של הדשא. ברור שדשא צפוף יותר יהיה בעל משקל גבוה יותר. אם הדשא הסינטטי הסטנדרטי האו במשקל של בין 1.5 ק"ג ל – 2.5 ק"ג, הרי שבדשא האיכותי המשקל ההתחלתי יהיה 2.5 ק"ג.
  • אורך הסיבים של הדשא – אורך הסיב של הדשא משפיע גם כן על המראה ועל האיכות שתתקבל במרבד הדשא שלכם.

לא סתם מחפשים דשא סינטטי בזול. יש כאלה שרוצים דשא שנראה מטופח ומכוסח היטב מנגד יש מי שיעדיף דשא שיוצר רושם פראי. כאן יהיה עליכם לבחור את גובה הסיב בהתאם להעדפות שלכם. יש סיבים נמוכים מ – 20 מ"מ ויוצרים את המראה המכוסח ויש סיבים שהם מעל 40 מ"מ. 

הסיבים הנמוכים יישחקו מהר מאוד בשל הגובה שלהם לעומת הסיבים הגבוהים ש'יישכבו' לאחר דריכות ויהפכו את המראה למעין שטיח.

על כן, בכל מקרה כדאי להיצמד לטווח סיבים שינוע בין 25-40 מ"מ.

דשא סינטטי בתקציב שלכם!

אם אתם מחפשים דשא סינטטי בזול, כדאי להגדיר מראש את התקציב לדשא שלכם ובהתאם לכך לבחור את המוצר הרצוי, אך זאת בלי לזלזל בייעוד של הדשא, סוג השימוש בו והאיכות המתבקשת.

כי כדי ליהנות ממוצר 'ירוק עד' שיישאר גם יפה לאורך זמן, צריך להשקיע. אנחנו כאן עם הדשא המושלם במחירים שלכם!