הדשא הסינטטי קיים במגוון סוגים, איכויות, גבהים וצפיפות סיבים. ככל שהדשא הוא צפוף יותר הוא יהיה עמיד יותר, חזק יותר, מרשים יותר וגם מפנק ונוח הרבה יותר.

אנחנו כאן עם דשא סינטטי לגינה של 10 מ"מ.

מדובר בדשא שנחשב נמוך יחסית לשאר הסוגים של הדשא הסינטטי.

יש לו את הייעוד שלו ואת המטרות הספציפיות בהם בוחרים דווקא את סוג הדשא הזה.

הכירו – דשא סינטטי ג'וניור: שטיח דשא סינטטי 10 מ"מ 

כשאתם רוצים דשא סינטטי קצוץ שדומה יותר לשטיח, אזי הדשא הזה של 10 מ"מ יהיה המענה עבורכם.

מדובר בדשא שהוא יחסית לא יקר בשל מיעוט החומר ממנו הוא מיוצר.

למה מיועד דשא סינטטי ג'וניור?

שטיח דשא סינטטי 10 מ"מ מסוג זה, יהיה מושלם בעיקר לשוליים של בריכות, לריפוד תחתית של בריכות, לתצוגות שונות, לעיצוב ולנוי כאשר המטרה היא להוסיף את הצבע הירוק אך לא בעוצמה גבוהה מידי. הדשא הזה בהחלט עושה את העבודה ובכל מקום בו בוחרים להתקין אותו הוא מכניס משב רענן ונעים לעין בצורה מעודנת ונוחה.

סוגים שונים של דשא סינטטי

אם אתם לא ממש בקיאים בכל התחום הזה של הדשא הסינטטי ואתם לא יודעים להצביע באופן מדויק על הדשא שאתם רוצים או צריכים למטרות שלכם, חשוב שתבינו איך למעשה נמדדת האיכות של הדשא וכיצד בוחרים את הדשא הנכון למטרה הנכונה.

  • צפיפות הסיבים – ככל שמדובר בדשא שהוא צפוף יותר, הרי שהוא ייחשב כדשא איכותי יותר. דשא כזה לא ימהר להישחק, להתבלות, 'להישכב' או לאבד את צבעו הירוק. לא בכל מקום אתם צריכים דשא ברמה גבוהה וצפופה במיוחד. הבחירה אמורה להתבצע בהתאם לאופי השימוש בשטח אותו אתם מכסים בדשא. אם המקום מיועד להליכה, ריצה, משחק וכן הלאה, ברור שדשא איכותי יוכיח את עצמו טוב יותר ולאורך זמן. מנגד אם מדובר באזור בו הדשא מיועד בעיקר לנוי או צבע או שאתם צריכים אותו בפורמט שדומה יותר לשטיח, או אז אין לכם בעצם צורך בדשא צפוף מידי שייצור תחושה של משטח מחוספס מידי.
  • גובה הסיבים – גובה הסיבים של דשא סינטטי נע בדרך כלל בין 10 מ"מ וזה יכול להגיע עד 40 מ"מ. בגדול, דשא שהוא נמוך מ – 20 מ"מ יהיה בדרך כלל דשא במראה מכוסח ואפילו מראה של שטיח. דשא גבוה מידי עשוי אף הוא להיפגע מהר מאוד ולקבל מראה שטוח בשל שימוש ודריכה על הדשא.
  • משקל הדשא – המשקל של הדשא נגזר כמובן מהצפיפות של הסיבים שלו. ככל שתבחרו דשא צפוף יותר הוא גם יהיה בעל משקל גבוה יותר מה שאומר גם דשא איכותי שיוכיח עמידות לאורך זמן.

אם המטרה שלכם היא שטיח – עדיף שתבחרו מלכתחילה שטיח דשא סינטטי 10 מ"מ. הוא יהיה המושלם עבורכם.

"החצר האחורית" עם כל הסוגים של דשא סינטטי כדי שהדשא שלכם יהיה ירוק יותר!