דשא סינטטי מהווה אלטרנטיבה מצוינת לדשא טבעי. השימוש בסוגים שונים של דשא סינטטי הולך וגדל עקב עלויות תחזוקה נמוכות וריבוי שימושים. ישנן מספר אפשרויות סיווג של דשא סינטטי. בשורות הבאות נדבר על סוגי דשא סינטטי וכיצד הם נבדלים זה מזה.

סוגי דשא סינטטי בהתאם לגובה הסיב

דשא סינטטי בעל סיב קצר

דשא בעל סיבים קצרים עד 30 מ"מ. סוג זה של סיב הופך את הדשא לפחות עמיד ובעל מראה קצת פחות טבעי. אולם במקרים מסוימים, כמו למשל בעיצוב חצרות לכלבים, סיבית קצרים יתאימו מאוד ויבטיחו שהדשא יהיה נוח לכפותיהם של הכלבים ועדיין מספיק עמיד לפעילותם.

דשא סינטטי בעל סיב בינוני 

כאשר מדובר על סוגי דשא סינטטי בעל סיב בינוני הדשא יהיה בגובה בין 30 מ"מ ל-40 מ"מ. גובה זה יבטיח מראה מלא וטבעי, מבלי שהדשא יהפוך להיות כבד מדי. בחירה זו נחשבת לרכישה בטוחה ואידיאלית עבור כל חצר אחורית רב שימושית, שכולם יכולים לשחק בה בנוחות מבלי לדאוג לתחזוקה.

דשא סינטטי בעל סיב ארוך

מדובר בדשא בעל סיבים 40 מ"מ ויותר. חשוב לציין כי ככל שסיב הדשא ארוך יותר ככה הוא כבד יותר וקיים סיכוי כי לא יעמוד זקוף ועלול להיראות שטוח, לכן הדרך לעקוף את זה היא לצופף את סיבי הדשא במרבד. ככל שהסיבים צפופים יותר הדשא נשאר זקוף לאורך זמן.  

אריחי דשא סינטטי בסיבים שעד 40 מ"מ פלוס מגיעים עם הגנת UV להגנה בפניי קרני השמש ועמידה בנזקי האקלים.

סוגי דשא סינטטי בהתאם לאופן שימוש

דשא לגני שעשועים

דשא סינטטי במראה טבעי מומלץ לשימושים מסחריים. התקנתו בגני המשחקים תבטיח בטיחות לילדים במהלך המשחק.

חצרות חיות מחמד

התרוצצות של אפילו כלבים קטנים יכולה להרוס במהירות כל חצר, אבל דשא סינטטי יכול לעמוד באתגר. בנוסף, דאגה לניקוז טוב תאפשר לנוזלים להתנקז במהירות מהמשטח ותבטיח שלא משנה כמה גשם ירד, המשטח יהיה יבש ובטוח לבעל החיים. 

מתחמי ספורט

כאשר מדובר על סוגי דשא סינטטי במתחמי ספורט בטוח יותר לשימוש של השחקנים. בניגוד לדשא טבעי, סוג זה של דשא לא מתלכלך, לא מחליק ומקטין את הסיכוי לפציעות. בנוסף דשא סינטטי מאפשר ציור קווים שונים בהתאם לצרכים של כל ענף ספורט. 

דשא ביתי 

אידיאלי לבעלי בתים שאינם מעוניינים בתחזוקת דשא טבעי בביתם. דשא סינטטי נראה נהדר כל השנה ואין צורך להקדיש זמן וכסף לדשנים, לכיסוח והשקיה של הדשא. דשא סינטטי, ייראה ירוק, מטופח ובגובה אחיד בכל ימות השנה.

משטח למרפסת

אין שום סיבה שאנשים שגרים בעיר לא יוכלו ליהנות מקצת דשא במרפסות שלהם. נכון שבלתי אפשרי לגדל דשא טבעי במרפסת, אך ניתן להתקין דשא סינטטי בקלות, כך שהדיירים יוכלו להרגיש מעט ירוק תחת רגליהם.

כפי שראיתם, ישנם סוגי דשא סינטטי רבים. תזכרו, שלפני בחירת סוג מסוים של דשא, יש צורך להבין בבירור היכן בדיוק הוא ישמש אתכם ולאיזו מטרה. עדיין יש לכם שאלות? הצוות של "החצר האחורית" ישמח לתת לכם מענה ולעזור בבחירת הדשא הסינטטי הנכון עבורכם. תפנו עוד היום!