דשא סינטטי עשה כברת דרך ארוכה בשנים האחרונות והפך לאלטרנטיבה מבוקשת מאוד למדשאות המסורתיות.

ישנן סיבות רבות לכך שבעלי בתים בוחרים בדשא סינטטי על פני טבעי, אך חשוב לבחור את סוג הדשא הנכון. בבחירת הדשא חשוב להתחשב במשתנים כמו מטרת השימוש, עמידות, נוחות, תחושת מגע, תכיפות השימוש ומחיר.

ניתן לחלק דשא סינטטי בהתאם לחומרים ממנו הוא עשוי

סוגי דשא סינטטי מומלצים

פוליאתילן

זהו סוג הדשא הסינטטי החזק ביותר שקיים בשוק. דשא זה יכול לעמוד גם במשקל כבד וגם בטמפרטורות גבוהות, מבלי להתקלקל או לאבד את צורתו המקורית. תכונות אלו הופכות את הדשא לבחירה מצוינת עבור מספר שימושים בהם לא תצטרכו לדאוג לריסוק או נזקי שמש.

דשא סינטטי מסוג זה יכול לשמש כסכך משני כדי לעזור לשפר את היציבות של מוצרי דשא סינטטי אחרים.

הוא מתערבב עם דשאים אחרים ויוצר מוצר סופי שיהיה נוח, חזק ונראה נהדר, המשלב את העוצמות של כל הסוגים בהם נעשה שימוש. 

דשא פוליאתילן יכול לשמש במקומות בהם יש צורך בשימוש תכוף, משקלים מכבדים ועמידה בטמפרטורות גבוהות, למשל מקומות לאימוני ספורט או מגרשי גולף.

כאשר בעלי בתים מחפשים להתקין דשא סינטטי בביתם, רובם בוחרים בסוג זה מאחר שהוא לא רק נראה מדהים עם צבעים ירוקים עזים ושפע של מרקמים, אלא גם מרגיש רך וטבעי.

בנוסף זהו הדשא המושלם לבעלי חיות מחמד. בניגוד לעשבים סינטטיים אחרים, פוליאתילן אינו נקבובי, כך שכל הריחות הקשורים לגידולם של חיית המחמד לא יספגו.

דשא זה גם קל לטיפול ודורש רק שטיפה בהתאם לצורך. דשא סינטטי מפוליאתילן עמיד לאורך זמן ומהווה בחירה מצוינת למשפחה פעילה, שאוהבת לבלות הרבה זמן בגינה.

פוליפרופילן

מדובר באפשרות הזולה ביותר וקלה מאוד להתקנה, אך יחד עם זאת גם פחות עמידה. פוליפרופילן נשחק מהר מאוד בגלל המרקם העדין שלו.

בנוסף, הוא לא יכול לעמוד בטמפרטורות גבוהות כמו שניילון ופוליאתילן ואם תתקינו אותו באזור חם מאוד, הוא לא יחזיק את צורתו לאורך זמן.

פוליפרופילן יכול להיות אופציה טובה, אם אתם מעוניינים להניח דשא סינטטי במקום מקורה או להשתמש בו כקישוט בבית, ללא צורך בשימוש אינטנסיבי.

היתרונות של דשא סינטטי ניכרים מאוד. הדשא לא דורש השקיה, כיסוח או כל מאמץ או טיפול מורכב אחר כדי לתחזק אותו.

יש לכם שאלות נוספות? מתלבטים באיזה סוג דשא סינטטי מומלץ לבחור? תפנו אל "החצר האחורית" עוד היום ונשמח לתת לכם מידע נוסף ולעזור להתאים את הדשא הסינטטי האופטימלי לצרכים שלכם.